AKTUÁLNĚ

NADĚJE NA ŽIVOT

Život píše neuvěřitelné příběhy. Bylo potřeba pomoci. Neváhala jsem. Moc dobře znám ten boj o život. Carens se stala nadějí pro jednu sněhobílou holčičku. Její krev koluje v těle Reiki a umožnila jí dál žít. CARENS-tolik jsi mne překvapila. Děkuji ti za vše holčičko moje.

NAVARA…bolest proměnit v hrdost, smutek v lásku, prázdnotu v naději.

ZA KAŽDOU BOLESTÍ NAJDEŠ NOVOU SÍLU

Mám na výběr. Můžu vše vzdát, žít ve vzpomínkách nebo udělat krok vpřed a přijmout výzvy. Blížící se narozeniny Aichiho mi připomínaly tu neustálou bolest, prázdno a neschopnost se ze všeho nějak vymanit. Cítila jsem, že musím pro nás všechny a hlavně pro sebe, něco udělat. Začít makat, rozhodovat se, zaměstnat hlavu a konečně padnout a spát. Ty nekončící noční pláče nikomu nic dobrého nepřináší. Rozhodla jsem se pokračovat ve svém tosím životě. Změnila jsem klub, pod kterým bych ráda pokračovala v chovu. Důvodů ke změně bylo víc než dost. Urovnala jsem jedno /zbytečně /ukončené přátelství…nastal čas obracet věci k lepšímu. Za vším smutkem je spousta moudra a vědomostí, které jsem získala díky Himičce a Aichimu. Já vím, že díky Vám jsem lepším člověkem. Musela jsem v hlavě srovnat spoustu myšlenek a rozhodla jsem se….9.3.2024 se v CHS Aschabey narodila tahle kouzelná holčička. Ona a její sourozenci jsou vnoučata Aichiho. Srdce vybralo, rozum rozhodl. Do smečky SUWARU přijíždí NAVARA ASCHABEY. Vítej holčičko.

Tolik jsem si přála sedět s tebou pod třešní na kopci. Vzpomínat na Himi, obejmout tě a poděkovat ti za vše co mi dáváš…osud rozhodl jinak. Jsi navždy v našich srdcích Pepinku. Posílám ti přání…jemné jako křídla andělů. Děkuji ti za vše LÁSKO moje.

Aichi a Himi jako by nás denně provázeli…stále jsou s námi. V nikom nehledám jejich podobu-oba byli jedineční. Ten kdo zažil, ví…ten kdo miloval… zná, jak bolí ta prázdná samota. Přesto jsem vděčná za všechny lekce, které život přináší. Denně jsem šťastná za klidnou Alinku, Rozitku a její kouzelné nápady, Bentelíčka a jeho upřené pohledy, Carens, která mi dává neuvěřitelnou sílu.

ČAS NEJDE VZÍT ZPÁTKY….JE TAK TĚŽKÉ JÍT VPŘED.

AICHI…KRÁL ZŮSTÁVÁ

Těžko hledám slova, kterými vyjádřit jeho odchod. Každá myšlenka nese nepopsatelnou bolest. Teď to nedokážu lásko moje…snad jednoho dne tohle smažu a napíšu. Napíšu o tvé jedinečnosti, kým pro mne navždy jsi. Teď ve mě řve to obrovské prázdno. Jediné co přijímám, že jsi chtěl jít za Himikou. Dnes vím, jak jsem si naivně myslela, že ti pomáhám zvládnout její odchod. Ne ne, to ty jsi mi dal svoji sílu, lásku…abych mohla pokračovat v cestě. Vždy jsi to pro mne dělal. Podporoval mne, miloval, následoval. Jděte lásky moje…jděte společně. Nemám právo vzdorovat, mohu jen navždy děkovat za vše, co mám. Oba jste můj život….DĚKUJI.

Když jsem vložila tento odstavec netušila jsem, že za týden přijde nejtěžší rána v mém životě-nečekaný odchod Aichiho. Pes v plné kondici a síle….tohle nejde přijmout. Přesto tento příspěvek ponechám. Pokud mi osud přihraje možnost, hodlám Aichiho genetický materiál využít. Potomci Suwaru nesou nádherné geny svých rodičů. Himi mne naučila dívat se vpřed, protože je tam vždy šance, která může změnit bolest na výhru.

Do chovu jsou oficiálně zařazeny ALESIA, AROSA,CARENS. Chovný pes GCH. AICHI KENSUKE má již věk, ale jeho geny jsou uchovány. Tímto představuji chovný tým SUWARU.

BENTLEY vzhledem ke zranění a následným operacím nebude v chovu využit. Nikdy nebude brán jako méně cenný nebo nadbytečný, jak mi bylo naznačováno! Je to pes s nejkrásnějším obličejem, co jsem kdy viděla. Je zvláštní svojí povahou-jeho snaha být vůdce, mne nutí s ním neustále pracovat. Je velmi vnímavý, pracuje na přesnost. Nikomu nepřísluší jej porovnávat nebo hodnotit! Je to člen rodiny a pro nás je tím nejúžasnějším

2023

Nemám ráda bilancování či nějaké srovnávání. Rok 2023 byl rokem těžkým, naplněný bolestí a smířením se s realitou. Pro nikoho není život jen krásným. Den za dnem jsem se učila přijmout Himičin odchod. Nejen já, ale hlavně Aichi. Miloval ji, byla jeho vůdkyně. Společně jsme to zvládli. Neskutečná opora ve smečce i mých blízkých. Fráze-CO TĚ NEZABIJE, TO TĚ POSÍLÍ -nás posunula vpřed. Píšeme rok 2024 a jsme na počátku nové cesty. Přijdou nové výzvy, překážky ale i výhry. Věřím, že jsem dostatečně silná čelit všemu co přijde. Věřím, protože mám po svém boku ten nejlepší tým-SUWARU.

PROSINEC

Ze zlatého podzimu jsme přeskočili rovnou do zimy. Spíše nečekaná zima zaskočila všechny. Adventní čas začal krásnou, dokonalou sněhovou nadílkou. Úklidové práce v zahradě byly vyměněny za toulání se závějemi. Místo hrabání listí – užívání si slunce a mrazivé krásy.

ROZLOUČENÍ

Krásné 3 roky tréninků a společných procházek. Přišel čas se posunout na další level. Děkuji všem, kteří školičkou prošli.

LISTOPAD….krása barev. Školičkový kamarád Miki a pohodová procházka městem. Nejlepší nápad, co mne kdy napadl-PSÍ ŠKOLKA.

ŘÍJEN je pro Suwaru měsícem narozenin . Bentelíček má 3 roky a holky 4. Čas běží jako splašený, proto si užíváme každý den. Přejeme všem dětem A+B hlavně zdraví a spoustu psího radování.

NAROZENINY vrh B 16.10. vrh A 26.10.

Jedinečný AICHI-Pepinek

AICHI…často říkám, že je KRÁL. Nesetkala jsem se s takovou povahou jakou má Pepi. Pokorný, oddaný, klidný, tolerantní….mohla bych tu napsat slohovou práci o tom, jakým vyjímečným psem pro nás je. On je důvod, proč jsem mohla mít v hlavě myšlenku o chovatelství. Proč jsem sbírala všechny informace, postřehy, zkušenosti. Ve svém věku 8,5 roku je zdravý, krásný a hlavně spokojený pes.

Den za dnem, týden za týdnem…jdeme vpřed. Bolest z odchodu Himi nezmizí, jen se s ní učím žít. Stále nedokážu přijmout její odchod. Když fotím její děti, vidím kus její osobnosti v každém z nich. Nejvíc má její povahu Bentlík, Carens má její nádherný pohyb a eleganci, Ali zase její mateřskou lásku, Rozitka schopnost lovit a syslit….stále tu jsi HIMIČKO!

4.8.2017 jsem tě přinesla v náručí a vůbec jsem netušila, jaký příběh budeme společně žít. 1.8.2023 jsi v mé náruči odešla. Chybí mi kus srdce, který šel s tebou. Nelituji. Děkuji ti za každý moment, za všechny ty společné dny. Nedokážu o tobě mluvit v minulém čase-stále tu jsi a nikdy neodejdeš. PRINCEZNA BOJOVNICE HIMIKO…tolik bitev jsme vyhrály. Tahle byla poslední a zlomila nás obě. Za každou bolestí stojí nová síla-tohle jsi mne naučila. HIMI ODEŠLA…LEGENDA ZŮSTÁVÁ!

NAROZENINY VRH C

Vážně už máš 2 roky ? Stále jsi štěňátko Kašenko…přejeme Všem úžasným Céčkům krásné narozeniny, spokojené dny ve zdraví a lásce.

Léto je fantastické období na focení. Spousta světla, dlouhé dny, volnější režim a hlavně skvělé nápady. Slámové téma-moje velmi oblíbené focení. Časově náročné, protože pracovití zemědělci ráno sklidí a večer jsou balíky pryč. Tentokrát jsme fotili s vazačem a traktory- doslova za zády. Tým Suwaru nezklamal. Nahodili profi výrazy a byla i legrace. Ali nechápala, proč má lozit na nějaký balík slámy a chodila dokola-kdepak jsou ty schůdky? Carens ve větru vlály uši, Bentlík se snažil pochytat všechny myši. Roza mi dávala najevo, že ona by měla lepší nápad….vlaštovky měly tryskový pohon a to je výzva pro Rozu. Skvělých 30 minut. Nejhodnější Aichi a Himi…3 dny jsem tahala sebou foťák, než se mi povedla jedna fotka. MILUJI VÁS, LÁSKY MOJE CHLUPATÉ !!

MILOVANÉ LEVANDULE

Letos poprvé pouze v holčičí sestavě. Užily jsme si nádherné brzké ráno s vůní levandule. Vznikla spousta krásných záběrů těch nejhezčích holek co znám….Ali+Rozitka+Carenska.

PROSTĚ BENTELÍN

INTERCANIS BRNO

Počasí nezklamalo a bylo opravdu letní. Nemám výstavní halu v tomhle teple ráda. Carens evidentně také ne. Její nervozitě přispěla i nehezká rvačka u kruhu s německými dogami. Paní posuzovatelka Staviarska hodnotila Carens velmi hezky. Vím, že má Kaša jemnou hlavu a tvářila se v kruhu jako stažený králík, přesto získala V3…já to tipovala na naše první VD. Konečně posudek, který mi vlastně řekl, jakou kostru Carens má-pevné lokty, rovná záda, elegantní pohyb. Více než ocenění pro mne bylo opětovné setkání s Corvettou Suwaru. Vidět ty dvě spolu a hlavně si užít Corvettino vítání….to je víc než medajle!!

ČERVEN

Léto je tu a konečně plaveme. Bentley má vodu rád. Když je k tomu i jeho oblíbené polínko…to je radosti.

Trénink formou výletu. SUPER ZOO + DECATHLON obě místa lze navštívit se psem. Proč toho nevyužít a nevzít tam psy rovnou 4. Nejvíc mne překvapil Bentley-krásně pracoval, byl klidný. Jen fotit jsem nestíhala.

V květnu jsme trošku cestovaly. Výlet do Berouna za krásnou Callaway a její skvělou rodinou. Editka a její smečka nám ukázala krásy přírodní, já si užila krásu SUWARU. Tosí holky byly úžasné- poslušné, klidné. Společná procházka a spousta povídání…tak vypadá štěstí.

AICHI 8let-29.4.2023

Navždy jsi pro mne vyjímečnou tosí osobností. Přeji ti za nás všechny mnoho spokojených dní ve zdraví, síle a radosti. Táto náš nejúžasnější.

BENTLEY a jeho charisma

SYMBOLY JARA-KOUZLO MOMENTU

CARENS SUWARU

KAŠENKO,KAŠÍ….jsem tak vděčná. Po smůle, která nás provázela, přichází jiskra naděje. Takový je život…jednou je hůř, jednou je líp!
Holčičko moje-děkuji tvým úžasným rodičům a hlavně tobě, že jsi tak vyjímečná. JEDEME DÁÁÁÁL !!

Zatím jsme v polovině své cesty. Carens je pro mne vyjímečná holka a rozhodla jsem se ji více chránit-tak více informací později .

BŘEZEN 2023

Na pár dní přišlo konečně jaro. Dny se spoustou slunce a energie.

PLÁNUJEME VRH E – LÉTO 2023

ALESIA SUWARU-Ali je nejen krásná, žíhaná tosa. Povahou velmi klidná, vyrovnaná, přátelská. Ovšem, když je potřeba umí si sjednat respekt-jedním slovem. Skvěle pracuje v kolektivu jiných psů-což dokazují tréninky ve PSÍ ŠKOLCE. Její náklonost k dětem je krásným protipólem její velikosti a síly. Doma jí neřekneme jinak než TA NEJHODNĚJŠÍ .

VRH D

ČTYŘLÍSTEK-štěňátka DIESEL, DAIHATSU, DAYTONA, DATSUN jsou ve svých domovech.

ZIMNÍ SUWARU-ŠTĚDRÝ DEN 2022

Narození vrhu D 20.11.2022

DAIHATSU,DAYTONA,DIESEL,DATSUN

PODZIMNÍ SUWARU

LÉTO A DĚTI SUWARU

CARENS SUWARU si občas udělala výlet. Tréninkově jsme to zkusily v Praze, Mladé Boleslavi a Olomouci. CORVETTE i CAMARO byli velmi úspěšní a rozhodně léto využili ke svému posunu ve výstavních kruzích. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí-jsem na Vás moc hrdá děti SUWARU.

LOUČENÍ

Na odchody nejsme nikdy připraveni. Tisíckrát položená otázka PROČ….nemá žádnou odpověď ! FABINKU VŽDY BUDEŠ S NÁMI. Život není jen krásný a veselý. Bohužel do letní pohody zasáhla smutná událost jako blesk. Dnes 6.8.2022 nečekaně odešel za duhový most Fabíšek-bassetí chlapec s duší dítěte. Stále se nemohu vyrovnat s jeho nenadálým odchodem. Chlapče promiň !!

Levandulování v Bezděkově

KAMARÁDI VŠUDE KOLEM NÁS

SUWARU-PLAVEME, VÝLETUJEME, TRÉNUJEME, VYSTAVUJEME

TÁTA A SYN

KDYŽ GRILOVAČKA,TAK PRO VŠECHNY

NÁVŠTĚVA BRNA

Corvette+Carens+Alesia a MÍŠA.
CARENS SUWARU NÁRODNÍ VÝSTAVA V BRNĚ DUBEN 2022 VN1. KRÁSNĚ SE PŘEDVEDLA-VÝBORNÝ POHYB!!

OBČAS JENOM TAK SI BÝT….

NEJLEPŠÍ PES JE -VYCHOVANÝ PES

ŠKOLIČKOVÁNÍ NÁS BAVÍ – UŽ JE NÁS PLNÉ NÁMĚSTÍ.

Rok 2021 je minulostí. Pro Suwaru to byl náročný rok. Prošli jsme velkými zkouškami, potrénovali trpělivost na maximum. Občas se prohry změnily ve výhru, ale přišlo i dno a ponaučení. Nejkrásnější odměnou byl vrh C, který byl týmovou spoluprací. Tímto jsme získali odborníky, přátele a mnoho nových informací. Děkuji za tento obrovský dar a možnost pracovat na sobě dál. Rok 2022 je výzvou. Rádi bychom přivítali VRH D. V plánu je i návrat do výstavních kruhů. Úspěch slaví projekt-psí školičkování. Plánů je víc než dost…přeji nám všem hlavně pevné zdraví.

DÍVČÍ SESTAVA. No není to nádhera, když má chlap kolem sebe spoustu krásných bab?

Nejen našemu chovnému páru jsem vděčná. Nádherné pocity a skvělé zážitky přicházely díky skvělým povahám této partičky. Nekonečné hodiny u štěňátek trávil Bentley. Nechával se okusovat, vodil malé piraně po zahradě, usínal s nimi….Holky dospívající, dokázaly klidně snášet všudypřítomné zubaté komando. Tohle je velikou odměnou chovateli. Když může sledovat své odchovy v takové blízkosti.
Ti co řešíte, zda NAŠE štěňata zůstávají déle-nejspíš vůbec nevíte a nikdy nezažijete, co je to výchova psí rodinou. Vaše jediná starost-je lidská hloupost !!
Vždy pro mne bude na prvním i posledním místě pes!! Rozhodnout kam štěně Suwaru půjde, je pouze na mně. Hledám vhodné lidi ke svým odchovům. Každé štěně je jiné, nejen barvou. Sleduji povahy a hlavně mi pomáhá celá smečka, poznávat a dobře se rozhodnout. Vy lidé, sledujete jen fotky a nejapné komentáře. Za vším je spousta týdnů práce, zařizování ,komunikace a chod celé smečky. Je tam láska, oddanost, neskutečná poslušnost mých psů ! Pokud Vy poměřujete, haníte a počítáte nám týdny….tak my si hrajeme, dáváme štěňatům lásku a skvělý základ do jejich života. To je nejdůležitější.

VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA Z VRHU C MAJÍ SVÉ NOVÉ DOMOVY

Vždy budou součástí našeho rodu Suwaru. S hrdostí a láskou budu sledovat jejich příběhy. Spousta fotografií mi bude připomínat těch pár týdnů společného života. Velký vděk patří Himice a Aichimu…dar života.

Tak hodně štěstí ,moje milovaná autíčka….jízda začíná ! Pánečkům našich Céček přejeme krásné prožitky, pevné nervy do začátků. Vítejte v rodině Suwaru !

NAROZENÍ VRHU C 24.7.2021

3 KLUCI+5 HOLČIČEK

4 ČERVENÍ+4 ŽÍHANÍ

HIMI JE SKVĚLÁ MAMINKA.AICHI TRPĚLIVÝ OTEC. MOC DĚKUJEME ZA KRÁSNÉ A SILNÉ TOSÍ DĚTI.

COOPER, CAYENNE, CUPRA, CORVETTE, CARENS, CROSSLEY,CAMARO,CALLAWAY

V ČERVENCI 2021-ZA PÁR TÝDNŮ-OČEKÁVÁME NAROZENÍ VRHU C. RODIČI JSOU NAŠI ÚŽASŇÁCI HIMIKO+AICHI

DĚKUJI LÁSKY NAŠE. Děkujeme holkám z veteriny, kde jsme opečováváni v případě potřeby-odběry,konzultace a hlavně lidský přístup.

KLIDNÝ A MILUJÍCÍ AICHI, TEMPERAMENTNÍ STRÁŽKYNĚ HIMIKO.
JCH. HIMIKO MAEGASHIRA+ GCH. AICHI KENSUKE

BONITACE AROSA+ALESIA UCHOVNĚNÍ

Ještě zbývá dokončit oficiální část. Odeslat PP+ záznam vyšetření. Přesto si myslím, že můžeme zveřejnit tyto informace, aniž by vzniklo nějaké nedorozumění. 24.5.2021 jsem se vydala s holkami na cestu do Hradce Králové. Před námi byla druhá část úkolu. Ta nejdůležitější. Vyšetření DKK+DLK.

AROSA DKK 1/2 takže hodnocení C DLK 0/0

ALESIA DKK 0/1 takže hodnocení B DLK 0/0

Lehké zklamání mi bylo zakázáno-holky mají nádherně vyvinuté klouby, naprosto zdravé. Někdy to tak prostě je. Pan doktor je pochválil za VÝBORNOU spolupráci. Byly skvělé. Jedna druhou hlídala při probírání z narkózy-prostě sestry jak má být. Co víc já si můžu přát. Z malých divošek máme dospívající holky. Každá naprosto jiná, ale nenahraditelná. A+A

AROSA SUWARU-moje malá červená Rozitka
ALESIA SUWARU-naše hodná žíhanice Alinka

Nikdy by mne nenapadlo, že zkusíme v chovatelství i BONITACI. Doba jaká je, mění pravidla všemu. Rozhodla jsem se uchovnit holky touto cestou. Vystavování je poměrně nejisté, závislé na mnoha aspektech. Tato zkušenost byla velmi příjemná, pohodová. Holky se předvedly jako řádně vychované tosy-jen Rozitka očekávala kafíčko a dortíček. Jedna část úkolu byla splněna 8.5. 2021.

AICHI KENSUKE podstoupil vyšetření, které se týká trochu budoucnosti a uchování genetického materiálu. Ve svých 6 letech je nádherný pes. Perfektní kondice, skvělé zdravotní výsledky-takové zvíře je opravdu dar. Stále krycí pes se vším, jak se patří. Velká pochvala od paní doktorky a 7 dávek to jistí. Nejsem příliš zastáncem této formy chovu, ale bohužel chov TOSA INU se dostává do slepé uličky. Třeba jednou uvidím, že vše bylo k něčemu dobré. JSEM NA TEBE VELMI HRDÁ CHLAPČE !

AICHI-NAŠE LÁSKA. NÁŠ TÁTA. NÁŠ OCHRÁNCE. DĚKUJEME,ŽE JSI TAKOVÝ,JAKÝ JSI!

BENTLEY ROSTE- 6 MĚSÍCŮ

SLUNÍČKOVÁ NEDĚLE -KONEČNĚ JE TU JARO

Všechna štěňátka mají své krásné domovy plné lásky. Bentley měl původně odcestovat do Itálie, ale nám by bylo tuze smutno-naše malá devítka.
POHODA,KLÍDEK A TABÁČEK
My tu levanduli prostě milujeme.

Himiko podstoupila kardiologické vyšetření srdce. Výsledek-srdce bez jediné vady. MVDr. Procházka byl velmi potěšený, že vidí srdce v takové síle, přímo učebnicový příklad.
Téměř archivní snímek-PODZIM 2016 . Není to moc vidět, ale při focení jsme se hodně bavili. Vůbec jsme nedokázali uklidnit psy a tvářit se trochu inteligentně.

OSUDOVÝ PES- to je AICHI KENSUKE. Přála jsem si ještě jednou zažít tosího kluka. Když odešel můj první tosák, došlo mi, jak je život smutný. V mém životě nebylo zrovna vše v pořádku, ale to přání vydrželo do chvíle, kdy jsem se rozhodla pro novou životní cestu.

AICHI KENSUKE narozený 29.4.2015

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *