11.3.2019

Himiko MAEGASHIRA vyšetření DKK a  DLKNěkdy přijdou dny, které vůbec nevypadají slibně. Vše se od rána komplikuje, příroda vyvádí psí kusy a kolony aut na dálnici. Člověk má chuť vším seknout. V takové dny většinou přichází ty nejlepší zprávy. Dnešek byl přesně takovým dnem. Vichr, sníh, stojící kolona aut... tohle vše nás provázelo na VETERINÁRNÍ KLINIKU do Hradce Králové. Pak přišla krásná gratulace od MVDr. Ekra a vše nabralo úplně jiný rozměr.                                                                           HIMIKO MÁ  LUXUSNÍ NULKY !! 
HURÁÁÁÁÁ, JUPÍÍÍÍÍÍÍ .... JEDEME DÁL !!!


10.3.2019

Yustinčin den


Dnes naše malá bassetí holčička měla svoji první tůru. Vyrazili jsme hned ráno před 8 hodinou. Vyplatilo se nám opustit postel a jít do lesů. Yustinka byla neskutečně poslušná, celou dobu bez vodítka....vůbec nebylo nutné ji nějak přivolávat. Stále byla u nás ... takže teorie o útěkářském, paličatém lovci vůbec není pravdivá :)


Chvíle odpočinku


2.3.2019

Javoříčko aneb lezeme po skaláchPříroda se pomalu probouzí. Využíváme nedělní rána k výletům - tentokrát Javoříčko. Psi lezli po skalách a my funěli za nimi. Po zimě docela náročný trénink ....hlavně pro pánečky.


Poslední dny si nešlo nevšimnout  reakcí jiných chovatelů na moje plány.  Nevím co lidi k tomuto vede. Zda závist či strach,  že můžu své psy milovat a nevidět za vším jen peníze. Nechci tu vydávat nějaké prohlášení  - nejsem politik. Jsem obyčejná ženská, zažila jsem pády, radost, ztrátu. Neprohrávám! Bojuji a hledám cestu,  jak ze špatných věcí vyjít ponaučená. Silná jít dál a znovu se radovat. Naši psi jsou pro mne RADOST, SÍLA  A VÍRA. Ten kdo žije se psem ví, že je to dost práce, aby zvířata byla spokojená a měla vše co potřebují. Nic není zadarmo. Snažíme se, aby jste měli možnost vidět, jak naši psi žijí. Co podnikáme, plánujeme... je za tím spousta práce a rozhodnutí. V nemalé míře i financí. Nehledám výdělek na svých láskách. Umím se uživit svýma rukama. Každé naše rozhodnutí ohledně chovu není naivním nápadem.


17.2.2019

Bouzov s TOSAMI

Pro nedělní ráno jsme vybrali náš oblíbený Bouzov. Sluníčko nás provázelo lesem . Vzniklo tak pár zajímavých fotek, ale hlavně jsme si užili krásný začátek neděle. Celý den mne tak provázela veselá nálada a došla  mi spousta věcí. Už vím, proč lidé chodí po lesích, meditují a hledají své cesty. Nejde jen o vyvenčení psů -uvědomím si vždy tu spokojenost a radost. Jak krásně máme propojený lidský svět s tím psím.

AICHI  a HIMIKO byli jako vždy vzorní .... Himi hlídala a Aichi pózoval :)


16.2.2019

Zámecký park ChudobínSobotní den byl až nezvykle jarní. Na únor opravdu zvláštní. Byla by škoda nevyužít těchto her přírody. Na menší výlet jeli MALOŠI. Tak s láskou říkám našim psům do váhy 40 kg. Vydali jsme se do krásného prostoru zámeckého parku. Bohužel jsme zjistili, že tohle místo neskutečně chátrá. Tady by se dalo pořádat různých psích setkání. Nádherné místo.... jen doufáme, že nebude vzpomínkou.


7.2.2019

HIMIKO a MVDr . Procházka .....na den 7.2. 2019 jsme měli naplánované vyšetření srdce kardiologem. Tohle vyšetření má již Aichi s perfektním výsledkem. Máme velikou radost.  HIMIKO MÁ NAPROSTO ZDRAVÉ SRDÍČKO !  Vyšetření neodhalilo jedinou vadu. Pan MVDr. Procházka je uznávaná kapacita ve svém oboru. Hlavně velmi pohodový člověk, tak jsem se na návštěvu těšila. Vyšetření není nijak náročné, ale je dost důležité !! Obzvláště  pro molossoidní plemena, která musí do celkové narkózy, kvůli vyšetření DKK. Až 80% psů má vadu srdce a mnohdy majitel nemá vůbec tušení, že jeho parťák je nemocný.


3.2.2019

DUO CACIB Brno


Posuzovatel : Szutkiewicz Andrzej 

Himiko MAEGASHIRA : VD1

HIMIKO  je mladá fena - samá noha a atlet k tomu. Do krásné silné tosy jí ještě kousek chybí. Je šťastný psí puberťák,  jehož prioritou není plná miska jídla, ale co se kde pohne a jak to ulovit !


22.1.2019 

Toulání s paničkou

Miluji ty chvilky, kdy jsme sami...jen JÁ a ON. NEMLUVÍM .....  jen ho pozoruji a fotím.


12.1.2019 

Hanácká národní výstava psů Brno

Posuzovatel : M. Václavík

Fabio DINA´S WAY : V 2

Yustina LADY BARNETT´S : VN 1


   Výstavní sezónu 2019 zahajují basseti. Fabio šťastný,  že je tolik psů na jednom místě. Neznám psa, který by se tak těšil na ten mumraj lidí a psů. Fabíškovo ocenění V2 mi udělalo radost - pro mne vítěz. Bohužel trend hubenějších bassetů nezměním.  Jsem moc ráda,  že takového mohutného a veselého psa máme ve smečce.  Yustýnka měla svoji výstavní premiéru.  Holčička moje šikovná - VN 1. Překvapily mne její reakce na nové prostředí,  které  doposud nepoznala. Vůbec neřešila kde je. Prostě byla na výletě a podle toho se i chovala. Pohodářka a kamarádka s ostatními čtyř i dvounožci.  DĚKUJI VÁM LÁSKY MOJE BASSETÍ !3.1.2019 

Začátkem nového roku konečně nasněžilo !

Himiko a Aichi si užili procházku zasněženým lesem :)


29.12.2018   

PF 2019 !

   Končící rok 2018 byl pro nás ve znamení plánování a vzniku naší CHS ...... bohužel byl i ve znamení velké ztráty. Jak už to v životě bývá-něco musí skončit, aby nové mohlo začít.
Tosiny získaly tituly-jsem na vás pyšná a moc děkuji za skvělou práci.
Ráda bych tu i poděkovala lidem, bez nichž by tohle vše nebylo možné. DĚKUJI MOC HONZO,ALEŠI A PANE PROCHÁZKO !!
Rok 2019 je další výzvou. Máme před sebou spoustu plánů a přání. Doufáme,že  Vás budeme brzy informovat o velké novině.
PŘEJEME VŠEM, CO NA NÁS KOUKÁTE- zdraví,chuť podnikat různé bláznoviny, plnit si přání a  užívejte si Vašich psích lásek ..... pohodový rok 2019 přeje SUWARU.

Moje milá smečko -AICHI, HIMIKO, FABIO, YUSTÝNKO, KERY a SURI . Děkuji za dny plné překvapení, vašeho vítání, zahradních úprav a jiných lotrovin. Jsem šťastná, že vás můžu každý den mít vedle sebe. Zvládám vstávání ve 3 hodiny, záplatování dek, tahání beden masa a tisíc dalších věcí. Vaše milující máma - bez vás by byl život prázdný!


Všem přejeme hezký adventní čas !


2.12.2018

AICHIHO VELKÝ DEN !

2.12.2018

Mezinárodní výstava psů PRAGUE EXPO DOG


Posuzovatel : Kučerová Martina

Himiko MAEGASHIRA : V1 CAC

Aichi KENSUKE  :  V1 CAC, CACIB, BOSMěli jsme před sebou velmi náročnou cestu do Prahy. Na cestách ledovka, téměř 3 hodiny v autě. Vůbec se nám nechtělo jet. Adventní čas si každý představujeme v klidu a s vůní chvojí ...když jsem si vybavila všechny ty tréninkové chvíle, nešlo říct nic jiného než - JEDEMEEEEE !  Děkuji našim úžasným psům - MILUJI VÁS !!


19.11.2018

Himiko a Aichi - příprava

I trénovat se občas musí ...


17.11.2018

Toulání se psy

Život se psy není jen trénink a výstavy, ale hlavně být spolu. Využili jsme krásného slunného rána a šli s tosinami přes kopce. Jen tak si užít krásu přírody a psů. Po zdárně zvládnutém hárání - zasloužený relax :)


10.11.2018

Návštěva Inzen Maegashira


DĚKUJEME p. Bírošovi a PEPOVI za příjemné sobotní dopoledne.

Počasí nebylo v sobotu nic moc, ale na psí hrátky v parku akorát. Přijela se nám ukázat holčička TOSA INU. Něco jako sestra naší Himiko. Doma nám probíhá hárání a tak jeli jen basseti. Pár fotek přeci jen vyšlo ... kdo někdy  fotil létající smečku tak ví, jaké to je.


07.10.2018

Mezinárodní výstava psů České Budějovice


Posuzovatel : Sergej Vanža

Himiko MAEGASHIRA : V1, CAJC, BOJ

Tímto splnila Himiko podmínky pro udělení titulu ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION

Aichi KENSUKE : V1, CAC, Res. CACIB02.09.2018


Moravskoslezská NVP Floracanis Olomouc

Posuzovatel : Tuire Okkola

Himiko MAEGASHIRA : V1, CAJC, BOJ

Aichi KENSUKE : V1, CAC


01.09.2018

Moravskoslezská NVP Floracanis Olomouc

Posuzovatel : Coppens Jan

Fabio DINA´S WAY : V1, CAC, NV, BOS


21.08.2018

Přidělen název CHS SUWARU